داستان موفقیت شرکت پتروشیمی گچساران


درباره‌ی شرکت پتروشیمی گچساران

پتروشیمی گچساران از بزرگ‌ترین طرح‌های شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس است که از سال ۱۳۶۸ در زمینی به مساحت تقریبی ۱۵۷ هکتار در منطقه‌ی گچساران آغاز به فعالیت کرده است و در آبان ماه سال ۱۳۹۷ آماده‌ی بهره‌برداری خواهد بود.
از جمله فعالیت‌های این پتروشیمی تولید اتیلن به‌منظور تامین مواد اولیه مورد نیاز پتروشیمی چهارگانه ممسنی، دهدشت، چهارمحال بختیاری و کازرون و ایجاد مجتمع‌های پتروشیمی و صنایع وابسته برای تولید مواد شیمیایی و پتروشیمیایی و مشتقات مربوطه، انجام امور بازرگانی در زمینه واردات و صادرات مواد اولیه پتروشیمی و ایجاد شعب شرکت در داخل و خارج از کشور خواهد بود.

نیاز کسب‌وکار

با توجه به پراکندگی جغرافیایی، شرکت به راهکاری نیاز داشت تا دسترسی به اطلاعات وضعیت تردد و محاسبات مرتبط با آن را در لحظه و آنلاین کند. هم‌چنین کارمندان بتوانند در کاردکس خود، فیش حقوقی، مرخصی، ماموریت و سایر موارد را به‌شکل مجزا در اختیار داشته باشند.

اهداف پیاده‌سازی

  • مشاهده‌ی آنلاین تردد کارکنان
  • دسترسی کارکنان به فیش حقوقی، مانده مرخصی، احکام کارگزینی و کاردکس مرخصی به‌شکل مجزا
  • ثبت درخواست‌های مرخصی و ماموریت و تایید از سوی مدیران در قالب چارت سازمانی
  • اِعمال مجوزهای اضافه کاری

نتایج به‌کارگیری راهکار

با پیاده‌سازی و اجرایی شدن راهکار مدیریت تردد راهکاران و زیر سیستم خدمات الکترونیک کارمند، تمامی کارکنان می‌توانند به‌شکل مجزا تمام فیش‌های حقوقی، احکام تایید شده، گزارش تردد روزانه، کاردکس مرخصی و گزارش‌های عوامل جبران خدمات را در کارتابل شخصی خود داشته باشند و در آخر، عوامل کارکرد خود را بدون نیاز به محاسبات واحد اداری، در قالب از پیش تعیین شده، بررسی کنند؛ تمامی درخواست‌های مرخصی و ماموریت در سیستم ثبت و توسط مدیران بررسی، تایید یا رد می‌شود. افزون‌بر این، مدیران می‌توانند تمام موارد گفته شده را برای خود و کارکنان تحت سرپرستی‌شان در پرتال خدمات الکترونیک در اختیار داشته باشند.